[ورود به حساب]
 


آموزش سریع مراحلبرای مشاهده و یادگیری سریع مراحل مختلف کار با وب سایت برنامه جو، آموزش سریع را مرور نمایید.راهنمای استفاده از امکانات وب سایت


دانلود فرمت Word راهنما

دانلود فرمت PDF راهنما

 

راهنمای استفاده از امکانات وب سایت برنامه جو

 

 

 

مقدمه

با توجه به رشد روز افزون صنعت نرم افزار و تکنولوژیهای مربوطه، نیاز به برنامه نویسان، طراحان و مشاغل مربوط به این صنعت و تکنولوژی هر روز بیشتر می شود.

این تقاضا به قدری است که امروزه هر فردی برای انجام کارهای روزمره خود نیاز به کامپیوتر را احساس میکند. دیگر اجرا و انجام پروژه ها و برنامه ها مختص به سازمانها و ارگانهای بزرگ نیست!

امروزه حتی یک فرد عادی نیز، برای انجام محاسبات کاری روزمره احتیاج به کامپیوتر و برنامه نویسی دارد.

بطور مثال ممکن است مهندسی نیاز به برنامه مخصوصی داشته باشد که مقادیری را محسابه و تجزیه تحلیل نماید و این برنامه را در بین برنامه های تجاری ارائه شده در بازار پیدا نکند و یا مثال بسیار ساده تر پروژه های دانشجویی می باشد که یک دانشجو برای موفقیت در دروس خود باید انجام دهد اما در اکثر مواقع بخاطر کم تجربگی نیاز به کمک در انجام پروژه دارد...

با توجه به این رشد و تقاضا، نیاز به ساختار جدیدی حس می شود که پاسخگوی درخواست برنامه نویسی بصورت تخصصی یا مستقل باشد.

در این راستا، وب سایت برنامه جو، بستر و پل ارتباطی بین درخواست کنندگان و برنامه نویسان مستقل فراهم کرده تا این روند درخواست و انجام پروژه ها را آسانتر کند.

وب سایت برنامه جو امیدوارست با ایجاد این فرصت، خدمتی کوچک در مسیر طولانی تجارت الکترونیک کشور انجام داده باشد.

 

 

اصطلاحات

در وب سایت برنامه جو، اصطلاحات ساده ای استفاده شده تا موجب سهولت استفاده از امکانات سایت گردد. در زیر به توضیح بخشی از آنها می پردازیم:

 

پروژه
این واژه برای برنامه نویسان و مهندسان واژه آشنایی است. صرف نظر از گستردگی معنای این واژه و تفاوت معنای آن در هر حرفه، در وب سایت برنامه جو، پروژه به درخواست نوشتن برنامه، کد و حتی نوشتن مقاله و در کل به درخواستی گفته می شود که از طرف سفارش دهندگان ارائه می گردد.

 

سفارش دهنده / سفارش دهندگان
سفارش دهنده به کاربری گفته می شود که درخواست خود را برای پیدا کردن کدنویس ارسال میکند. در واقع سفارش دهندگان همان ارسال کنندگان پروژه می باشند.

 

کدنویس / کدنویسان
کد نویس به کاربری گفته می شود که بر اساس مهارتهایی که دارد برای پروژه ها ، پیشنهاد ارسال می کند. کدنویسان در واقع، برنامه نویسان، طراحان، نویسندگان و به طور کلی کاربرانی هستند که در حرفه ای مهارت کافی دارند.

 

امانت گذاری
وب سایت برنامه جو، سیستمی به نام امانت گذاری دارد که توسط این سیستم، سفارش دهندگان و کدنویسان میتوانند وجه پروژه را بصورت غیر مستقیم پرداخته و دریافت کنند. شاید از خود بپرسید که فایده این کار چیست؟ در ادامه مزایای استفاده از سیستم امانت گذاری را برای شما شرح می دهیم.

 

حساب کاربری (حساب من)
برای سهولت دسترسی و مدیریت، قابلیتهای وب سایت در مجموعه ای به نام "حساب من"، دسته بندی و جمع گردیده است. بطور کلی حساب کاربری، حسابی است که شما توسط نام کاربری و رمز عبور خود به آن دسترسی دارید، و با حساب بانکی تفاوت دارد.

 

برداشت از حساب
برداشت از حساب در واقع برداشت موجودی شما از حساب کاربری شما به یک حساب بانکی حقیقی (متعلق به خود شما) می باشد. این موجودی ممکن است درآمد شما از انجام پروژه ها و یا جوایزی باشد که از طرف وب سایت دریافت می کنید.

 

واریز به حساب / شارژ حساب
واریز به حساب در واقع واریز مبلغی از حساب بانکی حقیقی شما به حساب کاربری شما در وب سایت می باشد. این مبلغ ممکن است صرف استفاده از قابلیت های وب سایت و یا پرداخت به حساب کدنویس از طریق سیستم امانت گذاری وب سایت گردد.

 

پیغام خصوصی / پ. خ./ PM / پی ام
پیغام خصوصی به پیغامی گفته می شود که بین سفارش دهنده و کدنویس ارسال می شود.

 

مراحل

 

مزایای استفاده از سیستم امانت گذاری

فرض کنید که شما سفارش دهنده و کدنویس عزیز، در دو شهر متفاوت زندگی می کنید و یا به هر دلیلی توانایی ملاقات حضوری با یکدیگر ندارید و در این صورت آشنایی کافی از یکدیگر ندارید. از طرفی شما بعنوان سفارش دهنده، اطمینان کافی از یک کدنویس و مهارتهای آن برای انجام پروژه خود ندارید یا شما کدنویس عزیز اطمینان کافی از سفارش دهنده بابت پرداخت وجه پروژه ندارید. در اینجاست که سیستم امانت گذاری وب سایت به هر دو طرف کمک می کند تا بدون ریسک پروژه را به پایان برسانند.

 

این سیستم بسیار ساده است:

1.       کدنویس از سفارش دهنده درخواست می کند که سفارش دهنده وجه را نزد وب سایت برای وی ، به امانت بگذارد.

2.       سفارش دهنده وجه پروژه را بعد از شارژ کردن حساب کاربری خود، نزد وب سایت به امانت می گذارد.

3.       پس از امانت گذاری این وجه در صفحه مخصوص به خود ("امانت ها") در هر دو حساب کاربری سفارش دهنده و کدنویس، قابل مشاهده می گردد.

4.       از این به بعد، تنها کدنویس امکان لغو و رد وجه را داشته و از طرفی تنها سفارش دهنده می تواند عملیات انتقال وجه به حساب کدنویس را تکمیل نماید.

5.       سفارش دهنده از کدنویس درخواست انجام پروژه را می کند و پس از تکمیل و دریافت پروژه بطور تمام و کمال، وجه امانت گذاشته شده را به حساب کدنویس انتقال می دهد.

6.       وجه به حساب کاربری کدنویس واریز شده و کدنویس می تواند مبلغ مورد نظر را به حساب بانکی خود انتقال دهد.

 

 

راهنمای ثبت نام

ثبت نام در وب سایت برنامه جو بسیار آسان است. کافیست بر روی لینک ثبت نام کلیک کرده و فرم ثبت نام را پر نمایید. لازم به ذکر است که برای دریافت لینک فعال سازی، و پیغامهای دیگر از طرف وب سایت، ارائه یک آدرس ایمیل صحیح ضروریست.

 

 

راهنمای ارسال پروژه

شما سفارش دهنده عزیز، پس از ثبت نام و ورود به حساب کاربری، براحتی میتوانید درخواست و پروژه خود را ارسال نمایید. کافیست بر روی لینک ارسال پروژه کلیک کرده و فرم پروژه را ارسال نمایید. پس از تکمیل و ارسال پروژه، صفحه پروژه خود را مشاهده خواهید کرد که شامل ابزارهای مختلف برای مدیریت، انتخاب پیشنهادها و یا بستن پروژه می باشد.

  • پروژه های ارسالی شما از حساب کاربری و همچنین از صفحه "پروژه های من" نیز قابل رهگیری و مدیریت می باشد.
  • همچنین در صفحه پروژه می توانید پیشنهاد های ارسال شده را مشاهده کرده و در صورت لزوم با کلیک بر روی "ارسال پیغام خصوصی به کدنویس" برای وی پیغامی ارسال نمایید.
  • در صورت لزوم برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر به پروژه و یا افزایش مدت نمایش پروژه بر روی لینک "تمدید یا ویرایش پروژه" کلیک نمایید.
  • درصورت پیدا کردن پیشنهاد مناسب از طرف کدنویس ، برای واگذاری پروژه بر روی "واگذاری پروژه" کلیک نمایید.
  • درصورت انصراف از پروژه و کنسل شدن آن بر روی "بستن پروژه" کلیک نمایید.

 

 

راهنمای ارسال پیشنهاد

شما کدنویس عزیز براحتی میتوانید پیشنهاد های خود را به پروژه های مختلف ارسال نمایید. برای این کار به صفحه مرور پروژه ها رفته و بر روی لینک یکی از پروژه ها کلیک کنید. در صفحه پروژه مربوطه ابتدا پیشنهاد خود را با کلیک بر روی "ارسال پیشنهاد" ارسال نموده سپس در صورت لزوم بر روی "ارسال پیغام خصوصی به سفارش دهنده" کلیک کنید تا پیغامی را مستقیما به سفارش دهنده و صاحب پروژه ارسال نمایید.

 

 

راهنمای حساب کاربری

حساب کاربری از چندصفحه  مختلف تشکیل شده است:

 

صفحه اصلی حساب کاربری
این صفحه درواقع پنل کنترلی برای مشاهده آخرین ارسالی ها، پیغامها و موجودی حساب شما می باشد.

 

مشخصات من
این صفحه شامل مشخصات و مهارت های شماست که می توانید به کاربران ، سفارش دهندگان و افراد دیگر معرفی نمایید. در صورت ورود به حساب کاربری از همین صفحه نیز می توانید این مشخصات را تغییر دهید.

 

پروژه های من
در این صفحه لیستی از کلیه پروژه های ارسالی شما وجود دارد که شما می توانید آنها را تمدید/ویرایش و یا ببندید.

 

پیشنهادات من
در این صفحه لیستی از کلیه پیشنهاده های ارسالی شما بر روی پروژه ها وجود دارد که شما میتوانید آنها را ویرایش و یا حذف نمایید.

 

پیغامهای من
لیستی از کلیه پیغامهای خصوصی در این صفحه وجود دارد.

 

تراکنش ها
تراکنش های حساب کاربری از قبیل دریافتی ها، ارسالی ها، کارمزدها، برداشتها، واریزها و کلیه تراکنشهای دیگر حساب شما در این صفحه درج می شوند.

 

امانت ها
پس از واگذاری یک پروژه بعنوان سفارش دهنده و یا کدنویس، وجه امانتی در این صفحه درج می گردد.

 

1.       شما بعنوان سفارش دهنده امکان به امانت گذاشتن وجه پروژه و تکمیل انتقال وجه را از این صفحه دارید.

2.       شما بعنوان کدنویس امکان لغو و رد وجه به امانت گذاشته شده را از این صفحه و برگشت آن را به حساب سفارش دهنده دارید.

 

نظرات من
پس از واگذاری یک پروژه بعنوان سفارش دهنده و یا کدنویس، میتوانید نظر خود را در مورد یک دیگر، از این صفحه به وب سایت ارسال نمایید. این نظرات از صفحه مشخصات سفارش دهنده و کدنویس قابل مشاهده خواهد بود و رتبه داده شده بصورت ستاره در کنار نام کاربری سفارش دهندگان و کدنویسان درج می شود.

 

خروج از حساب
حتما پس از اتمام کار خود با وب سایت، بر روی این لینک کلیک کرده تا از حساب خود خارج شوید.